Сьогодні, 3 вересня, після шести місяців служби у зоні антитерористичної операції додому повернулись близько 150 бійців 80 аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України. Львів зустрів військових як героїв – з оркестром, квітами та національними стягами.
Прибуття військових у Львові стало справжнім святом. Сьогодні батьків та родичів, які зустрічали своїх синів і чоловіків, чи не вперше за останні місяці пустили на територію військової частини А0284 на вул. Стрийській. Три автобуси з бійцями у ворота частини в’їхали під оплески і вигуки «Герої».
«Надії на те, що відпустять було мало. Я думав, що вже сюди не приїду. Для мене кожен день і кожна ніч була як остання», – розповів солдат 80 аеромобільної бригади Олег.
Батьки бійців, які кілька разів перекривали вулицю Стрийську, аби домогтись ротації 80 аеромобільної бригади, сьогодні раділи і плакали.
«Ми дуже щасливі за всіх і за свого сина. Нехай би всі діти звідти повернулись», – зазначила мама Оксана.
«Ми їздили до Києва для того, щоб наші діти повернулись зі Сходу, де перебували вже шість місяців. Чесно кажучи, я приписую нам цю заслугу. Ми дуже наполегливо там діяли і бачили, як ті рішення тяжко визрівали. Але сьогодні ми щасливі», – розповіла мати військового Ірина.
Бійці ж запевнили, що відпочинуть і знову поїдуть на Схід, бо там захищати Батьківщину залишились побратими. В останні тижні 80 аеромобільна бригада тримала позиції навколо Луганського аеропорту, який обстрілювали російські війська.
«Коли в нас техніки вже як такої не було, бо все згоріло, боєприпаси в нас закінчились, не вистачило б, мабуть, і на дві години бою, ми зрозуміли, що в нас єдиний вихід – тікати. Відходити було тяжко, нам не давали просто піти, нас обстрілювали: артилерія, міномети, гаубиці, гради. Ми намагались забрати своїх поранених товаришів та тих, котрі загинули. Це давалось нам тяжко, бо нас обстрілювали, все довкола зривалось, їхали танки, прицільно вели вогонь, в окопах була їх піхота. Це чудо, що ми звідти вибрались», – розповів солдат Олег.
Розповіли солдати і про зраду військового керівництва.
«Ми приїжджаємо на місце і нас зразу обстрілюють. Ми не встигли ще кроку зробити, а сепаратисти і російські війська знають, що ми там будемо. Ми приїхали і нам сказали в 11 годині стояти на одному положенні. Нам дали наказ, але ми подумали і стали в інше місце, і в ту ж годину нас почали обстрілювати, але по тому місці, де ми мали стояти. Нас ставили, як гарматне м’ясо», – запевив Олег.
Бійцям, які поїдуть на Схід, він радить рити якомога глибші окопи і добре їх накривати. На полі бою як і раніше, кажуть військові, дуже потрібні амуніція, тепловізори, біноклі та добра зброя.









