Ось уже другий рік поспіль весна приносить містянам нові ціни і тарифи. Тому в найтепліший за останні надцять років перший день березня ми лише щільніше закрили гаманець. Змінили домашні жарівки на енергоощадні, плануємо зустріти 8 березня без пиятики і спробувати ходити на роботу пішки бодай раз на тиждень. Благо, погода і сонечко сприяє.
Насправді, тарифи на міські маршрутки поки не зросли – перевізники очікують завершення конкурсу. Тимчасові договори, укладені з міською владою, дійсні ще 30 днів. Конкурсні справи, що вже перейшли не один суд, дозволяють припустити, що на маршрутах залишаться ті ж компанії, що й раніше. Міський голова переконує, що не дозволить підняти вартість проїзду до 5 грн. Якщо щось і підніме ціну проїзду, то це заміна паперових квитків на електронні карти – LEOCARD. Тим часом, зрослі тарифи на приміські перевезення вже функціонують з 12 січня.
Електроенергія здорожчала втретє, але не востаннє – львів’ян очікують ще 2 етапи зростання ціни на світло. Весна 2017 року додала у платіжки по 25% коштів для Львівобленерго.
Акциз на алкоголь – «чарівна паличка» для бюджету, яку використовують чи не в кожному «дефіцитному» випадку. Відтак, тепер дві пляшки пива на день таки змусять зекономити бодай одну поїздку тролейбусом. Акциз зростає удвічі – не тільки для пива, портвейну і шампанського, але також більш міцних напоїв. Асортимент алкомаркетів мав здорожчати ще 1 січня, але можновладці вирішили перенести цей невчасний крок на весну – вочевидь, подалі від свят і ближче до Великого посту.
Відтак, у березні львів’яни ще мають можливість передавати за проїзд 4 грн, радіють подовженому світловому дню і все більше замислюються над тим, щоб долучитись до здорового способу життя.
- 6 переглядів
